Obrázky z barevného písku

Co je to pískování?

Co je to pískování a jak vlastně vypadá v praxi? Přesně to vám prozradí následující řádky, které se věnují základnímu popisu, jednotlivým krokům i odpovědím na nejčastější dotazy. Čtěte dále a dozvíte se vše podstatné.

Zábava
Pískování je zábavnou, kreativní a cenově dostupnou aktivitou, která je určena od nejmenší děti až po dospělé. Založena je na aplikaci barevného písku na samolepící šablonu.
Učení
Děti si velmi rychle zdokonalují jemnou motoriku, barevné cítění a představivost. Při tvoření více děti najednou je také velmi podpořena spolupráce.
Relaxace
Při tvoření pískem se každý člověk velmi zklidní. Jak hyperaktivní dítě tak i unavený dospělí si odpočinou a mysl je klidnější.

Jak to funguje

Pískování probíhá ve třech krocích, které se opakují. Podívejme se, které to jsou.

Jak vypadá pískování

Postup krok za krokem

Odlepení dílku

Lepící část šablony zakrývají papírové dílky a naším prvním úkolem je proto některý z nich odlepit. Využít k tomu můžeme špendlík, které je součástí našich kreativních sad.

Nasypání písku

Na odkrytou část lepící plochy nasypeme písek dle vlastního výběru. Volit lze z více než 50 barevných odstínů, třpytek nebo svítícího písku. Písek lze aplikovat pomocí prstů či různých nástrojů včetně obyčejné lžičky.

Odstranění přebytečného písku

Z části pokryté pískem odstraníme přebytečný písek. Písek můžeme smést pomocí štětečku zpět do mističek nebo papír jednoduše nakloníme.

Jak vypadá pískování v akci

Podívejte se na pár fotek přímo z akce! Jak vznikají obrázky z barevného písku a děti si tvoření náramně užívají.

Jakou sadu vybrat k pískování?

Chcete-li se pískování naučit snadno, vyzkoušejte naše kreativní sady. V těchto sadách najdete vše, co potřebujete, včetně papírových šablon, barevného písku a pomůcky k tvorbě. S takovou sadou můžete začít tvořit ihned.