Jak pracovat se šablonami a pískem

Samotný postup barvení obrázků barevným pískem je poměrně snadný. Pokud s dítětem pracuje starší osoba, je možné pískovat od 2 let.
Pokud právě držíš v rukou nebo si chceš koupit samolepící šablonu, ze které se postupně odlepují kousky papírů, tak ti prozradíme kouzlo celého pískování :). Pod odlepenou plochou je lepící plocha, která na sebe vše přitáhne. Vyber si dle tvé fantazie barvu písku a posyp odlepenou část. Písek, který zůstal na papíře, jednoduše smeť štětečkem nebo jej oklepej z papíru. Takto pokračuj, až odlepíš všechny kousky a posypeš je pískem. Barva je na tobě a její výběr bude záležet na tom, jakou máš momentálně náladu. To je vše... ale pro zvědavé, zde máme pár tipů, na které by jsi jistě přišel časem sám.

TIPY A TRIKY :)

  • Hlavní zásada pro dospělé, pokud vás dítě nepožádá o radu, jakou barvu zvolit, prosím, neříkejte co a jak vybarvovat !!! (z výsledku a fantazie dětí budete překvapeni)
  • Při odlepování používej dodaný špendlík. Stačí jej zapíchnout do vyřezané čáry a nadzvednout papír, který chceš odlepit.
    Je lepší odlepovat malé části jako detaily oka, kliky na autě, nebo malé obrazce ve velkých. Pokud budeš odlepovat prvně velký kus, přitlač malý kousek, ať se neodtrhne spolu s velkým.
  • U mandal a složitějších obrazců začni vypískovávat od středu a písek smetávej směrem ven, ať si zbytečně neumažeš již hotové plochy.
  • Prvně začni odlepovat místa, která chceš mít tmavší barvou. Bílou/světlou si nechej na konec, aby se plocha nezašpinila od tmavších barev.
  • Barevné plochy nemusí být jedné barvy. Pokud posypeš část jednou a druhou jinou barvou vznikne ti pěkný přechod více barev v jednom dílku.
  • Pomocí dodaného bambusového párátka jde dotvářet detaily dle fantazie. V již posypané ploše můžeš jemně seškrábnout písek (tak ať nepoškodíš lepidlo) a vysypat novou barvou. Např. dotvoření efektu trávy, srsti nebo jiných detailu.

piskovani_navod_krok1

1. krok - zapíchni špendlík do vyřezané čáry, asi po úhlem 45 stupňů a méně. Špendlíkem a poté prsty odlep daný dílek šablony.

piskovani_navod_krok2

2. krok - odlepenou část posyp barevným pískem.

piskovani_navod_krok3

3. krok - přebytečný písek sesypej zpátky do misky.

piskovani_navod_krok4

4. krok - můžeš písek jemně smést do misky, doporučujeme jemný štěteček, třeba na líčení make-up.

piskovani_navod_krok5

5. krok - odlep další díl šablony.

piskovani_navod_krok6

6. krok - vysypej nově odlepený dílek, barva by měla jiná něž okolní dílky, aby se ti barvy nespojily a byli vidět jednotlivé části motivu.

piskovani_navod_krok7

7. krok - barvu sesypej zpátky a zase odlepuj, posypej a sesypej a tak dále a tak dále a tak dále... :)