Objevte s námi kouzelné pískování - Radost v písku

Přemýšlíte, jak originálně zabavit sebe nebo své děti? Co takhle odložit pastelky, vodovky nebo plastelínu a vyzkoušet něco nového? Objevte s námi pískování! Tahle zábavná technika tvoření obrázků spolehlivě chytne nejen malé umělce, ale i dospělé. Objevte s námi radost z písku!

 Co je vlastně pískování? Jednoduše řečeno se jedná o techniku tvoření obrázků pomocí barevného písku. Vybavily se vám velké pískové mandaly na zemi buddhistických chrámů? Nebojte, vaše uklizená podlaha není v ohrožení – díky našim šablonám a sadám se vzory a pískem vám bude stačit jen trocha nadšení a tvořivosti. Ovšem pískování není pouhou zábavou, která vyplní deštivé sobotní odpoledne. Dokáže váš život obohatit mnohem víc, než si myslíte! 

Trénink pro mozek i prsty

I když je pískování bezesporu úžasnou zábavou pro celou rodinu, dokáže rozvíjet i některé důležité dovednosti. Především u dětí pomáhá rozvíjet jemnou motoriku rukou a prstů (takové „cvičení“ se ostatně hodí i pro seniory, a tak se vyplatí do pískování zapojit i babičku s dědečkem). Podporuje také schopnost soustředění a trpělivost, což jistě ocení i nejeden dospělý, a rozvíjí fantazii a kreativitu.

V dnešní uspěchané době je pískování navíc skvělým způsobem, jak zapomenout na každodenní stres a starosti a dokonale si odpočinout. Navíc na rozdíl od „relaxu“ u televize nebo displeje mobilního telefonu nenamáhá naše oči. A aby toho nebylo málo, prospívá pískování také naší psychice – díky tvoření totiž zjistíme, že kus umělce dřímá v každém z nás bez ohledu na věk nebo dosavadní zkušenosti. A to je rozhodně dobrá zpráva pro naše sebevědomí či utvářející se sebevědomí našich dětí!

 obrazkyZpisku

Jde se na to!

Pískování je opravdu snadné. Navíc pokud jste začátečník, můžete si u nás vybrat některou z kompletních sad s předtištěnými vzory a barevnými písky. Máte s pískováním zkušenosti nebo chcete popustit uzdu své tvořivosti i za hranice sad? Pak pro vás máme samostatné šablony, barevné písky nebo další doplňky, které se vám budou hodit.

Samotné pískování je snadné – na vybraném obrázku speciálním špendlíkem odlepujete jednotlivá políčka, která s pomocí štětečku či lžičky poprášíte pískem. Ten se přilepí na odkryté lepidlo a vznikne tak barevná plocha. Přebytečný písek pak jednoduše vysypete zpět do mističky. Vyplatí se začít od drobných políček a pokračovat k těm větším, případně od políček s nejtmavšími barvami písku. To abyste si nezaprášili světlá místa tmavým pískem. Další užitečné tipy už najdete v návodu Jak pracovat se šablonami a pískem nebo na našem videu Pískování od A do Z.

 

 

Od starověku až do dnešních dnů

Zajímá vás, kde se vlastně pískování vzalo? Znali ho již starověcí Číňané, kteří tuto techniku používali při výrobě keramiky. Ovšem najdeme jej i u indiánských kmenů Navajo nebo Pueblo ze Severní Ameriky, australských domorodců Aboriginců nebo himalájských mnichů.

Kromě nejrůznějšího zdobení se pískování používalo (a někde dodnes používá) při náboženských či léčivých obřadech – například již zmíněné mandaly.  

Pískuje celá rodina

Jak je vidět, pískování obrázků barevným pískem je staletími prověřená technika, která prospívá tělu i duši nejen dětí, ale také nás dospělých.

Navíc vaší rodině přinese pískování spoustu zábavy. A společně strávený čas s našimi nejbližšími je v dnešní době tím nejvzácnějším, co máme. Objevte s námi opravdovou radost v písku!