Představujeme pískování. Stručně a přehledně

blobid5-seda2Co je to pískování a jak vlastně vypadá v praxi? Přesně to vám prozradí následující řádky, které se věnují základnímu popisu, jednotlivým krokům i odpovědím na nejčastější dotazy. Čtěte dále a dozvíte se vše podstatné.

Co je pískování?


Pískování je zábavnou, kreativní a cenově dostupnou aktivitou, která je určena pro děti již od 2 let. Založena je na aplikaci barevného písku na lepící šablonu, která je rozdělena do několika částí (viz dále).

Tato tvořivá činnost působí relaxačně a redukuje proto i přebytečný stres. Díky promyšlenému konceptu navíc dochází k rozvoji mnoha dovedností včetně soustředění, fantazie, barevného cítění či jemné motoriky. Není proto divu, že jde o oblíbenou volbu rodičů, pedagogů i různých odborníků.

piskovani-uvod-clanek

Pískování ve 3 krocích

Pískování probíhá ve třech krocích, které se neustále opakují. Podívejme se, které to jsou.


1. Odlepení dílku


Lepící část šablony zakrývají papírové dílky a naším prvním úkolem je proto některý z nich odlepit. Využít k tomu můžeme špendlík či párátko, které jsou součástí našich kreativních sad, nebo které lze zakoupit také samostatně.

2. Nasypání písku


Na odkrytou část lepící plochy nasypeme písek dle vlastního výběru. Volit lze z více než 50 barevných odstínů, které doplňují i písky třpytící nebo svítící. Písek lze aplikovat pomocí prstů či různých nástrojů včetně obyčejné lžičky.

nasypani-460

3. Odstranění přebytečného písku


Z části pokryté pískem odstraníme přebytečný materiál. Písek můžeme odmést pomocí štětečku nebo papír jednoduše nakloníme, díky čemuž náš přebytků zbaví samotná gravitace.

sady1000v2

 Nejčastější otázky (FAQ)


Pískování si můžete prohlédnout v naší fotogalerii nebo na sociálních sítích Instagram, Facebook či YouTube. Pískování si lze vyzkoušet také osobně, a to v naší kamenné prodejně nebo na vybraných veřejných akcích.

K pískování jsou zapotřebí šablony, barevné písky a různé pomůcky. To vše je součástí našich kompletních kreativních sad, případně lze tyto produkty pořídit jednotlivě. Lepidlo, nůžky ani jiné potřeby naopak potřeba nejsou.

Doba pískování závisí na věku dítěte, rozměru šablony i jejím motivu. Dokončení jedné šablony obvykle trvá 20 až 60 minut.

Cena závisí na vybraných produktech a jejich počtu. Jednotlivé šablony lze pořídit již od 25 Kč, zatímco barevné písky začínají na sympatických 19 Kč. Za řádově (deseti)koruny můžete získat i různé užitečné pomůcky. Zdaleka nejvýhodněji ale vychází naše kompletní kreativní sady, jejichž cena se odvíjí od několika faktorů včetně velikosti (mini/základní/střední/velké).

S orientací v našem sortimentu vám nově pomůže náš pravidelně aktualizovaný Průvodce výběrem zboží. Právě ten vám zboží náležitě představí a umožní vám tak vybrat produkt přesně odpovídající vašim potřebám.


Dejte pískování šanci i vy a pořiďte si některý z našich oblíbených produktů. Vybírat můžete z kompletních kreativních sad i samostatně prodejných výrobků, ať už jde o šablony, barevné písky nebo pomůcky. Vybrat si tak může úplně každý.