Bezpečnost a kreativita jdou ruku v ruce - objevte naše certifikované tvořivé sady s barevným pískem!

Bezpečnost a nezávadnost dětí byla pro nás vždy na prvním místě. Od začátku našeho podnikání jsme hledali nezávadné a vodou ředitelné barvy a i písek aby byl v pořádku. 

bezpecne_piskovani_certifikat I když jsme věděli a vyzkoušené s našimi dětmi, že je vše OK, také jsme vše konzultací ČOI tak, aby byl prodej tvořivého pískování legislativně správně. Tak jsme se rozhodli a v roce 2022 nechali zhotovit nákladnou certifikaci ČSN EN71.

Tento certifikát ČSN EN 71 je důležitý proto, aby mohlo naše kouzelné pískování s barevným pískem být označeno jako hračka pro děti od 3 let. Může se tak prodávat v prodejnách s hračkami, být nabízeno do zařízení pro děti jako jsou základní školy, školky a děti mohou bezpečně tvořit na zájmových kroužkách, táborech a všech tvořivých dílnách. Pro větší organizace máme tvořivé sady nebo přímo speciální stránky s sadami pro základní školy a školky www.skolmak.cz.

Naše výrobky výrobky jako je barevný písek, šablony pro pískování, tvořivé sady s barevným pískem i všechny pomůcky - špendlík, obaly, bambusové párátko, štěteček, misky, mohou být dodávány jako bezpečná hračka na český a zahraniční trh je ve shodě s platnými harmonizačními právními předpisy Evropské unie:

  • Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/48/ES v platném znění resp.
  • Nařízení vlády č.86/2011 Sb., v platné znění

Použité normy a specifikace, na jejichž základě se shoda prohlašuje:

  • ČSN EN 71, část 1 + A1, vydání 2019 (EN 71, část 1, vydání 2014 + A1, vydání 2018)
  • ČSN EN 71, část 2, vydání 2021 (EN 71, část 2, vydání 2020)
  • ČSN EN 71, část 3 + A1, vydání 2021 (EN 71, část 3, vydání 2019 + A1, vydání 2021)
  • Nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 1907/2006 (ES) v platném znění, příloha č.XVII, bod 51, 52

radostvpisku_tvoreni_deti_piskovani (11) radostvpisku_tvoreni_deti_piskovani (25)
radostvpisku_tvoreni_deti_piskovani (45) radostvpisku_tvoreni_deti_piskovani (77)

 Jsme velmi rádi, že jsme tento certifikát získali. Je to pro nás takové poděkování a ujištění, že to co děláme je správné a naše kouzelné pískování s barevným pískem, může dále rozvíjet děti. O tom jak pískování rozvíjí jemnou motoriku, soustředění, spolupráci naleznete v článku o výhodách pískování, o hlubším významu pískování pro děti i dospělé máme speciální článek o barvách a lidské psychice .

 

certifikat_radostvpisku certifikat_radostvpisku_2