Zkušenosti a doporučení odborníků s pískováním

Barevný písek barví dětem šedé dny v nemocnici

Naše děti v nemocnici na lůžkovém oddělení ve Valašském Meziříčí pískování velmi baví. Rozvíjí svou fantazii, barevné cítění, ale i jemnou motoriku. Co nás nejvíce těší je, že tato činnost pomáhá dětem příjemně krátit pobyt v nemocnici. Hra s pískem je pro nás velkým přínosem.

piskovani_v_nemocnici_zkusenost
logopedka_doporuceni_piskovani

Pískování pomáhá dětem při logopedii

Dostala jsem jednou velmi milý dárek - 2 sady na pískování. Číslice a písmena. Každý dárek potěší a mi to přineslo radost dvojnásobnou.

Tvořila jsem se svými vnoučaty. A protože už velmi brzy je zajímaly jak číslice, tak písmena, tak tato aktivita podpořila nejen tento zájem, ale také mnoho dalšího.
A protože nejsem jen babička, ale také speciální pedagog a logoped, tak jsem si u této činnosti uvědomila, co tato "hračka" může vše u dětí podpořit:
  • jemnou motoriku
  • vizuomotoriku - koordinaci oko/ruka
  • zrakovou percepci
  • rozlišování a také pojmenovávání barev
  • součinnost obou mozkových hemisfér pracovně volní vlastnosti
Rozvíjení těchto oblastí má velký vliv na rozvoj řeči a verbálních dovedností. Může pomoci také rozvíjet spolupráci a komunikaci mezi dítětem a rodičem. Doporučuji se s touto zajímavou technikou seznámit. 

V naší školce pískovaní nesmí chybět

Hodnotím tvoření obrázků barevným pískem velmi kladně. Pískování je nejen zábavné, ale také vzdělávací. Děti se při něm učí barevnému cítění, kreativitě a spolupráci, zároveň posilují své sebevědomí, jelikož většina obrázků je esteticky pěkná. Tato tvořivá technika také pomáhá dětem relaxovat a uklidnit se. Velmi oceňuji využití pískování při výuce různých témat, jako jsou svátky nebo dopravní situace. Pískování se také využívá jako prostředek pro výuku čísel a písmen. V neposlední řadě je pískování také vhodné pro práci s přírodním materiálem, což je v dnešní době plastů velmi oceňováno. U pískování jsem si všimla, že pískování probouzí dětskou tvořivost a fantazii, mnohem rychleji než jiné kreslící techniky, protože výsledný obrázek se povede i méně šikovným dětem, kteří teprve začínají tvořit.

Děti velmi často chtějí pískovat, je to tak trochu návykové :)

ucitelka ze skolky piskuje s detmi
zkusenosti rodicu a deti s piskovanim obrazku

Recenze od spokojených rodičů a dětí

Pískování pro vás vyrábíme již od roku 2015, za tu dobu si jej oblíbilo přes tisíce rodin z celé České republiky, Slovenska. Mnoho z nich nám zanechalo hodnocení, které si nyní můžete přečíst:

Hodnocení barevného písku Radostvpisku.cz