Novinky
Doporučujeme

Pískování obrázků a mandal barevným pískem

IMG_5480Pískování, barevný písek, hraní s pískem, pískohrátky, vysypávání obrázků a mandal, atd... toto jsou názvy pro kreativní tvorbu obrázků pomocí barevného písku. Ta se v poslední době stala velmi populární mezi všemi věkovými kategoriemi. Písek, šablona a tvoje představivost vytvoří jedinečné obrazy, které ti přinesou uklidnění a radost. Práce s pískem rozvíjí jemnou motoriku, soustředění a kreativitu.

Pískování šablon je vhodné i pro nejmenší děti přibližně od 2 let, kdy se starší osobou mohou vytvořit krásné obrazce. Děti kolem 5-tého roku dokáží díky své otevřené dětské fantazii vykouzlit i mistrovská díla (sami jsme stálé udivování obrázků, které vidíme na akcích s pískem).

U dospělých záleží na jejich důvěře v sebe sama. Pokud se odhodlají začít, mohou v sobě probudit a rozvíjet kreativitu, kterou většinou zapomněli v dětství poté, co často slýchávali od kamarádů a dospělých, že to není ono... (Jsi už někdy viděl takovou kočku? Co ten domeček, není moc velký? Proč ta kytička je fialová a ne červená? Toto se mi nelíbí, namaluj to znova jinak dostaneš 4...) Vzpomínáte?

sovicka_smallNo a u generace nejstarší si všímáme, že díky jemné práci, kde zapojují kreativitu, se sama probouzí touha po tvoření, která oživuje i mysl. Jako příklad uvádíme reakci syna jedné 80-leté babičky: "Moje mamka se po několika letech, kdy už byla rozmrzelá, někdy nevrlá a nic ji nebavilo, vrátila do života a nyní je "hladová" po nových a nových mandalách. Její mysl omládla a dá se s ní znova příjemně bavit."  Další rozepisování asi není třeba :).

V poslední době jsme začali spolupracovat i s lékaři v rehabilitačních střediscích, arterapií, logopedi, dětských poradnách i domovech  důchodců. Ohlasy jsou velmi kladné a proto vytváříme stále nové šablony. Používáme také originální metodu tvorby šablon tzv.  "vypalováním". 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení